Základní informace o Austrálii

Austrálie se rozkládá na jižní polokouli na stejnojmenném kontinentě, ostrově Tasmánii a dalších menších ostrovech v Jižním, Indickém a Tichém Klokanoceánu na rozloze 7 692 030 km2.

Tyto ostrovy a kontinent lze také najít pod souhrnným názvem Oceánie. Je nejmenším kontinentem a zaujímá pouhých 6% světové pevniny. V této destinaci žije více než 21 milionů obyvatel, největší hustotu zalidnění mají velká města jako Sydney, Melbourne, Brisbane, Perth, Adelide a Darwin.

Hlavním městem je Canberra. Úředním jazykem se stala angličtina.

Většina Australanů vyznává křesťanství, nejvíce se jich hlásí ke katolické církvi a anglikánské církvi. 95% obyvatel má britský nebo irský původ. V povaze tohoto národa dominuje vstřícnost a usměvavost. Zaplatíte tu australským dolarem. Státním zřízením je to konstituční monarchie. Australská příroda vyniká svou výjimečností. Většinu povrchu pokrývají pouště a polopouště. V jihovýchodní části převládá mírné klima, v severní části panuje tropické klima. Nejvyšší hora na pevnině Mount Kosciuszko dosahuje výšky 2228 m. n. m.   

 

 

Průvodce Austrálií

Zájezdy do Austrálie

Základní informace o Austrálii

Historie Austrálie

Příroda v Austrálii

Kuchyně v Austrálii

Kultura v Austrálii

Památky v Austrálii

Tipy na výlety v Austrálii

Kde, kam a jak v Austrálii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vzdělání

Hledání

Kraje Austrálie

Australian Capital Territory New South Wales Northern Territory Queensland South Australia Tasmania Victoria Western Australia
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde