Tipy na výlety v Austrálii

Queensland – Královnina země

Pro svůj velký počet slunečných dnů v roce je tento stát nazýván slunečním nebo prázdninovým státem. Může se chlubit nejkrásnějším počasím, Pobrezi Australieúchvatnými korálovými útesy, plážemi i moderními městy. V tomto prázdninovým ráji si dosyta můžete užít vodních radovánek, rušného nočního života, zábavných parků i romantických procházek. Ve městě Brisbane najdeme rozsáhlou botanickou zahradu, která vznikala od roku 1865.

Velký bariérový útes

Tento útes patří bezpochyby mezi největší divy světa a láká ročně miliony potápěčů a šnorchlistů. Na tomto místě se ocitnete v jiném světě a nad množstvím barev, které vykreslila příroda vám budou až oči přecházet. Pestrá tropická hejna ryb, ježci, hvězdice, rozmanité lastury plžů… To je jen malý zlomek toho, co na vás v tomto kouzelném koutě světa čeká. Základy útesu vznikly již před osmnácti miliony lety. Podmořský ekosystém je domovem neuvěřitelných 14 000 druhy mořské zvířeny a asi 340 druhy korálů.

Wave Rock

Mezi největší přírodní unikáty destinace patří tento přírodní útvar, který svým vzhledem připomíná obrovskou zkamenělou vlnu sto metrů dlouhou a patnáct metrů vysokou.

Tasmania

Tasmánie je největším ostrovem, který patří k Austrálii. Svým tvarem připomíná srdce. Ráz krajiny i podnebí je od ostatního území Austrálie úplně odlišný. Drsné počasí poukazuje na blízkost Antarktidy. Tento kousek planety láká dobrodružné povahy na nedotčenou a nespoutanou přírodu. Ostrov je také oblíbeným cílem jachtařů.

Kangaroo IslandNarodni park v Australii

Klokaní ostrov je třetím největším ostrovem a představuje zmenšeninu Austrálie. Najdeme tu vše, co k této destinaci patří. Ať už je to přehlídka přírodní scenérie, živočišných nebo rostlinných druhů.

Victoria

V tomto nejmenším státu kontinentu žije 25% australské populace. Je nazýván zahradním státem. Obdivovat můžete eukalyptové lesy, farmy a další ukázky australské přírodní scenérie. Na vzdálenosti 1200 km se táhne známé pobřeží. V tomto státě najdeme poušť i lyžařský areál v Snowy Mountains.

The Pinnacles Desert

Tento národní park se chlubí zajímavými kamennými útvary, které se tyčí v písečné poušti a připomínají stavby termitů. Fotografie tohoto přírodního úkazů nechybí v žádném průvodci.

Great Ocean Road

Začleňte tuto cestu na své trase po krásách Austrálie a nebudete litovat. Je to jedna z nejromantičtějších cest světa. Jedná se o silnici, která lemuje pobřeží oceánu a na některých místech připomíná světoznámé norské fjordy.

 

 

 

Průvodce Austrálií

Zájezdy do Austrálie

Základní informace o Austrálii

Historie Austrálie

Příroda v Austrálii

Kuchyně v Austrálii

Kultura v Austrálii

Památky v Austrálii

Tipy na výlety v Austrálii

Kde, kam a jak v Austrálii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vzdělání

Hledání

Kraje Austrálie

Australian Capital Territory New South Wales Northern Territory Queensland South Australia Tasmania Victoria Western Australia
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde