Památky v Austrálii

Sydney

Sydney má výhodnou polohu přímo na pobřeží oceánu a je jedním velkým přístavem. Ačkoliv je to moderní město se všemi vymoženostmi současného Sydneyměsta, je zároveň součástí malebné přírody. Kulturní centrum města najdeme pod názvem Circular Quay a žádný z turistů ho nemůže minout. Najdeme tu vše pohromadě – pobřeží, Operu, slavný most Harbour Briddge, kulturní čtvrť Rocks, spoustu kaváren, galerií, a pečlivě udržovaný park lákající k posezení v čerstvě zelené trávě.

Velkolepá budova opery je nejznámějším australským monumentem. Byla slavnostně otevřena za přítomnosti královny Alžběty II. 20. října 1973. Jejím architektem byl Dán Jørn Utzon. Uvnitř opery najdeme koncertní halu, divadelní sál pro operu, balet a tanec a dramatické divadlo. Během roku se tu koná kolem tří tisíc představení. V budově můžete navštívit i několik luxusních restaurací.

Canberra

Australské hlavní město je proslulé svou geometrickou precizností. Celému městu, dokonce i jezeru, dal tvář americký architekt Walter Burely Griffin. Typickými místy k návštěvě jsou budovy parlamentu, Národní galerie, Národní muzeum a vyhlídka z vrcholu Mt. Ainslie.

Nedaleko hlavního města leží městečko Gungahlan, ve kterém si přijdou na své fanoušci dinosaurů v Národním muzeu dinosaurů. Území Austrálie je bohaté na nálezy zachovalých koster těchto velikánů.

Perth

Toto kosmopolitní město je správním střediskem největšího státu Western Australia. Za vidění stojí místní zoologická zahrada a k nevšednímu zážitku zvou výlety balónem nebo vyhlídkové lety. Historické budovy tu reprezentuje anglikánský kostel st. Georgie z roku 1888. K nejstarším budovám ve městě patří i radnice a budova soudu. Díla moderních umělců i australských domorodců můžete obdivovat v galerii. Ve městě můžete navštívit pečlivě udržované parky, kde se můžete kochat zástupci australské květeny.

Melbourne

Do roku 1927 neslo Melbourne status hlavního města destinace. Město je situováno u řeky Yerra River, přes kterou můžete přejít přes nejstarší australský most z roku 1888 – Princes Bridge. Břehy řeky lákají k procházkám či posezení v kavárnách s kouzelným výhledem. Minulost tu jde ruku v ruce s přítomností ve vhodně vyřešené architektuře. Na svém výletě v tomto městě si můžete vybrat, kam se vydáte za kulturními zážitky. Každý obdivovatel umění nemůže vynechat Victorian arts Centre (Centrum umění).

Alice Springs

Toto město se nachází ve středu Austrálie. Navštívit tu můžete historickou telegrafní stanici. Obdivovat tu můžete zajímavé domky z osmdesátých let devatenáctého století a historické muzeum. Město je známé také díky první vzdušné lékařské pomoci a škole ze vzduchu. Tato škola funguje formou vysílání radiových vln a děti absolvují vyučování doma. Podmětem ke zřízení těchto služeb byly velké vzdálenosti mezi jednotlivými farmami.

Adelaide

Hlavní město jižní Austrálie bývá nazýváno městem kostelů, protože jejich počet se vyšplhal na 32. Je to půvabné město s typickými kavárnami, muzei, galeriemi a vyhlídkami. Historie města je spjata s produkcí vína, která tu má kořeny již od devatenáctého století. V dnešní době dosáhla vína, vypěstovaná v okolí Adelaide světové proslulosti. Kdo by měl chuť na něco sladkého, jistě neodolá návštěvě starobylé továrny na čokoládu. Oblíbené jsou projížďky po řece Torrens nebo historickou tramvají.  

 

 

Průvodce Austrálií

Zájezdy do Austrálie

Základní informace o Austrálii

Historie Austrálie

Příroda v Austrálii

Kuchyně v Austrálii

Kultura v Austrálii

Památky v Austrálii

Tipy na výlety v Austrálii

Kde, kam a jak v Austrálii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vzdělání

Hledání

Kraje Austrálie

Australian Capital Territory New South Wales Northern Territory Queensland South Australia Tasmania Victoria Western Australia
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde