Kultura v Austrálii

Ani kultura v této destinaci vás nemůže zklamat. Ve výtvarným umění vyniká výtvarná tvorba, která souvisí s nejstaršími dějinami destinace.

Představují ji skalní malby a také kresby na lidském těle. S přírodními motivy se setkáváme v galeriích zaměřených na umění domorodců i v obchodech se suvenýry. Obdivovatelé tohoto umění oceňují především originalitu tohoto umění. Australské moderní umění se začíná formovat v 19. století a vychází z tradičního evropského umění. Ve světovém měřítku mají díla vysokou úroveň a návštěva galerií je tu populární.australska kultura

Velice oblíbené je fotografování. Není se čemu divit, vždyť fascinující osobitá příroda přímo svádí ke svému zachycení a zvěčnění. I mnoho turistů tu podlehne touze odvézt si domů vlastnoruční jedinečné snímky. Suvenýry v podobě kvalitních fotografií od profesionálních umělců si můžete vybrat v galeriích s výstavami fotografií, ale zajímavé snímky můžete najít i u prodejců na tržišti.

Literatura se vyvíjela pod vlivem anglické literatury během 19. století a je stejně zajímavá jako kterákoli světová literatura. Australští čtenáři mají v oblibě časté akce se svými oblíbenými autory. Probíhají tu večery se spisovateli, autorská čtení či autogramiády. Navštívit můžete také různé literární festivaly, které tu každoročně probíhají.

Mladá historie této destinace se odráží v oblasti architektury. Nenajdete tu žádné staré hrady a zámky. Mezi nejstarší budovy patří kostely, radnice nebo věznice. Na pobřeží všech států můžete spatřit stovky majáků.

Originalita této země se projevuje i na ulicích měst. Nenajdete snad jediné dva domky, které by byly shodné. Každý dům se něčím se odlišuje, ať už je to tvarem střechy, barvou nebo je jinak postavený. Moderní stavby jsou citlivě zasazeny do prostředí. I přes svou rozličnost působí celek harmonicky.

Typickým hudebním nástrojem je tzv. didgeridoo – dřevěný, malovaný, dechový hudební nástroj, který je obvykle delší než jeden metr. Vydává hluboké a výrazné tóny. Setkáte se s ním u pouličních umělců a u mnozí z nich vás ho rádi nechají vyzkoušet. Hudba domorodých obyvatel je charakteristická zpěvem, který spíš připomíná skřeky a bývá doprovázená tleskáním nebo dupáním do rytmu.

Velmi oblíbeným koníčkem Australanů je sport. První olympiáda na tomto kontinentu se konala v roce 1956 v Melbourne. Populárním a původním sportem je australské ragby. Najdeme tu mnoho vyznavačů běhu, rychlé chůze, bowlingu, který se hraje venku, dostihů, jachtingu, plavání, potápění, rybaření, surfingu a horolezectví.

Australští obyvatelé zbožňují zábavu. Neváhejte se a navštivte během své dovolené některý z velkého počtu místních kulturních akcí a festivalů.

 

 

Průvodce Austrálií

Zájezdy do Austrálie

Základní informace o Austrálii

Historie Austrálie

Příroda v Austrálii

Kuchyně v Austrálii

Kultura v Austrálii

Památky v Austrálii

Tipy na výlety v Austrálii

Kde, kam a jak v Austrálii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vzdělání

Hledání

Kraje Austrálie

Australian Capital Territory New South Wales Northern Territory Queensland South Australia Tasmania Victoria Western Australia
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde