Kuchyně v Austrálii

Tradiční australská kuchyně je obohacena o vlivy, které sem přišly z Anglie a Francie. Ohromí vás rozličné vůně, chutě, koření, přílohy, originální úprava talířů. V australské kuchyni vládne především nápaditost a fantazie. Stejně jako skoro vše na tomto kontinentu, je i kuchyně mezinárodní. Můžete si tu australska kuchynepochutnat na výborné thajských, řeckých, indických, mexických a mnoha dalších specialitách.

Místní lahůdku představuje klokaní, krokodýlí a pštrosí maso. Další delikatesou jsou jedlé kaštany a dary moře. Národním jídlem této destinace je „fish and chips“ neboli ryba s hranolkami. V přímořských oblastech vám naservírují čerstvý úlovek. Velmi oblíbené jsou krabi, ústřice a mušle. Nezbytnou součást australského jídelníčku představuje ovoce a zelenina. Místní podmínky jsou pro pěstování rozličných druhů ideální.

K jídlu si můžete vychutnat vynikající australské víno, např. značky Cabernet Sauvignon z Coonawarry či Chardonay z Margaret Rive. Austrálie je jedním z největších výrobců a vývozců vína na světě. Za ochutnávku stojí i australské pšeničné pivo. Každý svazový stát má své typické pivo.

 

 

Průvodce Austrálií

Zájezdy do Austrálie

Základní informace o Austrálii

Historie Austrálie

Příroda v Austrálii

Kuchyně v Austrálii

Kultura v Austrálii

Památky v Austrálii

Tipy na výlety v Austrálii

Kde, kam a jak v Austrálii

doprava krajina lodní navigace pomoc průmysl služby a nákupy statky stavby turistika a zábava ubytování a resorty voda vzdělání

Hledání

Kraje Austrálie

Australian Capital Territory New South Wales Northern Territory Queensland South Australia Tasmania Victoria Western Australia
 
iDovolená.com - vaše dovolená začíná zde